پاکت ختم

پاکت ختم

پاکت ختم

پاکت ختم

پاکت ختم، یکی از محصولات مناسبتی می باشد که توسط اشخاص و صاحبان عزا برای برگذاری مجالس عزاداری، تهیه می گردد. پاکت ختم بسته به انتخاب افراد دارای طرح ها، نقش ها، یادداشت های مختلفی می باشد. مراسم ختم و ترحیم، مراسمی ناگزیر در زندگی تمام خانواده ها است که در هر نقطه از ایران با آداب و رسوم متفاوتی همراه می باشد. بسته به جغرافیا و منطقه، فرهنگ سوگواری افراد و مجلس های عزاداری متفاوت می باشد، ولی جزو جدایی ناپذیر همه آن ها، پذیرایی از شرکت کنندگان و مهمان ها است که افراد تمایل دارند تا به بهترین شکل ممکن صورت گیرد.

پاکت ترحیم و ختم به طور معمول با شمایلی سیاه رنگ و حاوی جملاتی و کلماتی نشان بر سوگواری، همراه می باشد و ساختار و انواعی بسیار گسترده دارد. این محصولات همچنین بسته به سلیقه افراد و صاحبان عزا، شخص سازی می گردد. متریال به کار رفته در پاکت ختم، به دو صورت شفاف و غیر شفاف تفکیک می گردد. یکی از انواع پاکت ترحیم که از نظر اقتصادی قیمت مقرون به صرفه ای دارد، نوع شفاف آن می باشد.

پاکت ختم شفاف یا به صورت پلی اتیلن می باشد یا از نوع سلفونی که برای تولید آن از متریال BOPP، OPP، CPP استفاده می شود. استفاده از یک لایه از این متریال، فاقد استحکام کافی بوده و برای بالا بردم استحکام و مقاومت آن ها برای حمل خوراکی هایی که برای پذیرایی از میهمانان در مجلس ترحیم داخل آن قرار داده می شود.

دو لایه از این مواد اولیه را بر روی هم لیمنت می کنند و بر روی آن طرح و نقش مورد نظر را با دستگاه های مخصوص چاپ بر روی سلفون و مواد شفاف استفاده می نمایند. متریال استفاده شده در پاکت ختم شفاف با مواد خوراکی سازگاری دارند و بهداشتی می باشند و تأثیری بر ماهیت و رنگ و بوی محتوای بسته بندی نمی گذارند.

پاکت بسته بندی شفاف میزان تاب آوری و تحمل وزن بالایی دارد و به خوبی از پس میزان وزن خوراکی های مرسوم در مجالس ختم بر می آید. همچنین این نوع از بسته بندی برای حمل و انتقال مواد خشک و تر مناسب می باشد و بر خلاف پاکت های کرافت که رطوبت و نم را به سرعت جذب می نمایند، رطوبت تأثیری بر ساختار و پیکره آن ها نمی گذارد و خواص خود را از دست نمی دهند.

تنوع در ساخت پاکت ختم از نوع شفاف متعدد می باشد و محدود به یک نمونه نمی شود. پاکت شفاف را برای زیبایی بیشتر می توان به صورت یک رو شفاف، یک رو متالایز یا یا رو کرافت تولید نمود. در این نمونه ها، جداره جلویی پاکت بسته بندی را از جنس شفاف تولید می کنند تا مواد و اغذیه آن قابل رویت باشد و جداره دیگر را برای بالا بردن جلوه های بصری از ورق های متالایز یا کرافت استفاده می کنند. متالایز ورقی براق و صیقلی می باشد که در تولید آن از ذرات فلزی استفاده می شود و در دو نوع نقره ای و طلایی موجود می باشد.

نوع دیگری مواد اولیه ای که برای ساخت پاکت ترحیم استفاده می شود، کاغذ کرافت می باشد. کاغذ کرافت نیز قابلیت چاپ با وضوح و شفافیت بالا دارد و به همین دلیل برای استفاده در مجالس ترحیم بسیار مناسب می باشد. کاغذ کرافت که شمایلی کلاسیک نیز دارد، سازگاری بسیار بالایی با مواد غذایی و خوراکی دارد و از قدیم برای خرید های روزمره استفاده از پاکت های قهوه ای رنگ یا کاهی کرافت مرسوم بوده است.

کاغذ کرافت هیچ اثری در گرما و سرما بر روی مواد خوراکی نمی گذارد و عطر و بوی آن ها را حفظ می نماید. انواع پیام های ترحیم و ختم را نیز می توان به زیبایی بر روی این پاکت های بسته بندی به چاپ رساند. انتخاب نوع چاپ، نقش و طرح دار بودن یا ساده بودن پاکت ها، به اختیار سفارش دهندگان می باشد و محدودیتی در انتخاب وجود ندارد.

این نکته را در تهیه پاکت کرافت به عنوان بسته بندی پذیرایی در مجالس ختم و ترحیم باید در نظر گرفت که این بسته بندی ها برای حمل و انتقال مواد خشک مناسب می باشند زیرا کاغذ کرافت خاصیت جذب پذیری بالایی از سوی رطوبت دارد و متقاضی باید پیش از تهیه نوع بسته بندی، تمام این موارد از لحاظ خشک و تر بودن، میزان تاب آوری و تحمل بسته بندی در برابر وزن مواد داخلش و … را بررسی کرده و در صورت نداشتن اطلاعات کافی در زمان سفارش از مسئول مورد نظر در این باره مشورت گیرد.

محصولات بسته بندی کرافت مزیت بسیار مهمی بر نوع شفاف پاکت ترحیم دارند که قابل بازیافت بودن آن ها می باشد. کاغذ کرافت محصولی سازگار با طبیعیت و دوست دار محیط زیست می باشد زیرا این متریال که خود از خمیر چوب به دست می آید، می تواند بارها و بارها بازیافت گردد و پس از هر بار مصرف دوباره به کارخانه های بازیافت برده شده و در تولید محصولاتی دیگر به کار رود و به چرخه مصرف باز گردد. به عبارت دیگر محصولات بسته بندی که از کاغذ کرافت تهیه می شوند، بر تل زباله های موجود بر روی زمین نمی افزایند و تولید پسمانده و زباله نمی کنند.

 

 

علاوه بر جنس و مواد اولیه به کار رفته در تولید پاکت ختم، موارد دیگری نیز در انتخاب و تهیه آن ها تأثیر می گذارد. این نوع از بسته بندی ها با فرم ها و شکل های گوناگونی موجود می باشند. یکی از کاربردی ترین فرم های این محصول، شکل ایستاده آن ها می باشد. برای این که این محصولات ایستایی خوبی داشته باشند، به طور معمول آن ها را به صورت کف کاست دار یا ایستاده تولید می کنند تا ایستایی مناسبی داشته باشد.

همچنین گزینه های دیگری نیز وجود دارد که بر قابلیت های آن ها می افزاید. یکی دیگر از این قابلیت ها که مزیت مهمی برای پاکت ختم و ترحیم می باشد، دسته دار بودن آن است. به این دلیل که بسیاری از میهمانان و شرکت کنندگان در این مجالس، این بسته بندی ها را با خود حمل می کنند، نوع حمل آن ها نیز اهمیت فراوانی دارد.

برای این محصولات انواع مختلفی از دسته وجود دارد. یکی از فرم های دسته پاکت، به این صورت می باشد که دسته به پاکت اضافه می شود به طور مثال از بندهای کنفی برای پاکت هایی از جنس کرافت استفاده می شود و یا خود پاکت را به فرمی طراحی و تولید می کنند که دسته در ساختار آن تعبیه می گردد. این دسته از جنس خود متریال به کار رفته در محصول می باشد. این نکته نیز از مواردی است که باید در زمان خرید به آن توجه گردد.

انواع پاکت ختم و ترحیم در انواع گوناگون، به صورت سفارشی سازی شده و در حجم های گوناگون و مورد نیاز در این مجموعه تولید می گردد. ما در تولید و ساخت تمامی محصولات خود از مرغوب ترین و درجه یک ترین مواد اولیه استفاده می نماییم و در عین حال صرفه اقتصادی محصولات را نیز در نظر گرفته و برای رعایت حال سفارش دهندگان، با تعرفه های مناسبی بر روی کلیه محصولات خود قیمت گذاری می نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با همکاران ما در بخش فروش تماس حاصل فرمایید.