پاکت وکیوم

پاکت وکیوم

پاکت وکیوم

پاکت وکیوم

پاکت وکیوم : پاکت وکیوم پاکتی است که اجناس را جهت بسته بندی در داخل آن قرار داده و با استفاده از دستگاه هوای داخل آن را تا بیش از ۸۰ درصد تخلیه می کنند. جنس پاکت وکیوم معمولا از جنس PVC انتخاب می شود. جنس پاکت وکیوم بایستی به گونه ای باشد که هنگام وکیوم شدن دچار ترک خوردگی نشود. معمولا از پاکت وکیوم زمانی که نیاز به کاهش حجم در بسته بندی داریم استفاده می شود ولی عمده استفاده پاکت وکیوم زمانی است که می خواهیم مواد غذایی در معرض هوا نباشند تا از رشد باکتری ها و قارچ ها در آنها جلوگیری کنیم. استفاده از پاکت وکیوم برای بسته بندی ماهی، سوسیس، ژامبون و … بسیار پر کاربرد می باشد. در هنگام استفاده از پاکت وکیوم در منزل می توانید از جاروبرقی به عنوان مکنده هوا استفاده نمایید.

پاکت وکیوم در اندازه های مختلفی موجود می باشد. بسته به جنس مورد نظر شما برای وکیوم شدن می توانید سایز دلخواه پاکت وکیوم خود را تهیه نمایید. پاکت وکیوم به صورت تک لایه و چند لایه باز بسته به نیاز شما در بازار موجود می باشد.

گاهی از پاکت وکیوم برای محبوس نمودن هوا استفاده می نمایند. به طور مثال در بسته بندی چیپس و پفک برای افزایش ماندگاری این محصولات گاز ازت را در داخل پاکت وکیوم بسته بندی محبوس می کنند.

نوشته های مشابه